موفقیت های خیلی بزرگ در کتاب تعمیرکار موتور میلیاردر املاک، درباره زندگی و موفقیت های یک تعمیرکار موتور است که به ثروتی میلیاردی رسیده است. موفقیت و پول در آوردن کار بسیار سختی نیست، هر کس که توانایی جسمی داشته باشد خیلی راحت می تواند کاری برای خود دست و پا کند و درآمدی داشته باشد؛ اما هر کسی توان آن را ندارد به ثروت فراوان برسد.
در این مدت که کتاب را می نوشتم درباره موفقیت افراد ثروتمند و کارآفرین و چگونگی به ثروت رسیدن آنها مطالعه زیادی داشتم و توانستم به یک نتیجه بسیار عالی برسم و آن اینکه کسب ثروت نه پول می خواهد نه یک شغل پردرآمد، برای کسب ثروت باید زمینه آن را فراهم کنید. ثروتمندان، به دلایل پیچیده همواره مردم عادی را افسون کرده اند.

ما نیز به نوبه خود می پذیریم که در دام طلسم جادویی آنها افتاده ایم؛ اما اینک سر آن داریم که پرده های ابهام را کنار بزنیم، اسرار به دست آوردن ثروت انبوه آنان را فاش کنیم و ببینیم که چگونه امپراتوری های معظم خود را بنانهاده اند، موفقیت ارتباطی با تقدیر ندارد بلکه بهره گیری صحیح و منطقی از اصولی خاص است که آدمی را به سمت موفقیت می کشاند.

ثروتمندان دو گروه اند: نخست، افرادی که ثروت را به ارث برده اند. این افراد اگر ویژگی های یک فرد موفق را نداشته باشند و به دنبال آن نروند به مرور ثروت خود را از دست می دهند. گروه دوم که شامل موفقیت افرادی مثل ابوبکر رحمانی تعمیرکاری که با کار و تلاش خود میلیارد می شود، شرایط زندگی اغلب ما با اوضاع و احوال زندگی آنان کاملا یکسان است. به مرور که زندگی ایشان را برسی می کنیم هر گونه شک و شبهه ای را برایمان برطرف می کند.

آقای رحمانی دوران کودکی خود را مانند سایر مردم طی کرده است و در گهواره فقر چشم به جهان گشوده و از سال های نخستین زندگی طعم تلخ فلاکت و استیصال را چشیده است و با آن دست و پنجه نرم کرده است، ناچار به ترک تحصیل شده و سرانجام در لحظه ای بحرانی و تعیین کننده در زندگی تصمیم گرفت که عنان سرنوشت خود را به دست گیرد و با به کار بستن پندی از یک دوست، یا پیامی از یک کتاب و یا نیروی اندیشه خلاقه خویش به توانگری و کامروایی دست یابد.

 

داستان موفقیت یک تعمیرکار میلیاردر
داستان موفقیت یک تعمیرکار میلیاردر

ابتدا اصول موفقیت را بیاموزید

آقای رحمانی: «به نظر شما می شود گفت دلیل اصلی ثروت من زیاد کار کردن برای درآمده بیشتر بوده؟ نه. من به هر میزان که کار می کنم به همان اندازه مطالعه می کنم راز اصلی موفقیت من باورها و ویژگی های رفتاری بود که در شخصیتم داشتم و روز به روز زیباترشان کردم. بدون باور، بدون ایمان، بدون داشتن یک شخصیت قهربان می خواهی به کجا برسی؟

اگر اصول موفقیت را نیاموزید و آن را آمیخته زندگی خود نکنید میلیاردها پول در جیب داشته باشید باز روزی آن را از دست داده و به صفر می رسید. شاید دیده باشید فردی را که چندین بار ورشکست شده است و دوباره به ثروت فراوان رسیده مطمئن باشید اگر این فرد اصول موفقیت را نیاموزد دوباره ورشکست خواهد شد و این کار دوباره و دوباره تکرار خواهد شد تا از شکست های خود درس بگیرید و اصول موفقیت را بیاموزید.

داستان موفقیت یک تعمیرکار میلیاردر
داستان موفقیت یک تعمیرکار میلیاردر

کسب ثروت و موفقیت با شانس نیست

کسب ثروت با شانس نیست؛ ویلیام بادپاست در سال ۱۹۸۸ در بخت آزمایی پنسیلوانیا ۱۹ / ۲ میلیون دلار برنده شد، اما حالا زندگی اش را به کمک بیمه تأمین اجتماعی می گذراند. کن پراکسی مایر هنگامی که در بخت آزمایی میشیگان برنده ۱ میلیون دلار شد یک چرخ کار بود، او سپس به کالیفرنیا رفت و همراه برادرانش به تجارت ماشین پرداخت و بعد از ۵ سال ورشکست شد.
سوزن مولینس در سال ۱۹۹۳ در بخت آزمایی ویرجینیا ۴ / ۲ میلیون دلار برنده شد و حالا تا خرخره در بدهی فرورفته است. پس ثروت با شانس نیست و اگر میلیاردر هم باشید ولی اصول موفقیت را نیاموزید و به آن عمل نکنید دیر یا زود ثروت خود را از دست خواهید داد.

و ادامه را در کتاب بخوانید:

  • جهت تهیه کتاب: ۰۹۱۸۹۷۴۱۱۴۲
  • موضوع: موفقیت در کسب و کار
  • شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۲۸۱۷-۶۷-۲
  • شماره کتابشناسی ملی:۴۲۴۹۴۷۶
  • انتشارات: فرهنگ بوستان
  • تعداد صفحه:۲۱۵
  • هزینه خرید و پست: ۳۸۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *