محصولات آرایشی بخش مهمی از هزینه‌های شخصی را تشکیل می‌دهند. امروزه محصولات آرایشی بی‌شماری با برندهای مختلفی وجود دارند که لزوما به همه آن‌ها نیاز نداریم و ضرورتی برای هزینه کردن اضافی وجود ندارد. اما برخی از محصولات آرایشی برای همه خانم‌هایی که می‌خواهند آرایش زیبا و پوست سالمی داشته باشند ضروری هستند. در این مقاله همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها باید در قفسه لوازم آرایش خود داشته باشند را به شما معرفی خواهیم کرد تا با تهیه یک لیست خرید کامل بتوانید همه نیازهای زیبایی خود را بدون ولخرجی و هزینه‌های اضافی تامین کنید.

محصولات آرایشی

کرم دور چشم

از سی سالگی به بالا به تدریج پوست خشک‌تر و مستعد چروک می‌شود. اولین نقطه‌ای از پوست که این چروک‌ها و خطوط را نشان می‌دهد پوست اطراف چشم است. چون پوست اطراف چشم بسیار نازک و ظریف است و به سادگی رطوبت خود را از دست می‌دهد. پس همه خانم‌ها باید مصرف کرم دور چشم آبرسان را از حدود ۲۵ تا ۳۰ سالگی آغاز کنند تا در دهه‌های بعد دچار چروک‌های عمیق اطراف چشم نشوند.

پاک کننده صورت

همه ما می‌دانیم که قبل از خواب باید آرایش خود را پاک کنیم چون خوابیدن با آرایش عوارض جبران ناپذیری برای پوست دارد. اما اگر شما اهل آرایش هم نباشید باز هم به پاکسازی پوست نیاز دارید چون در طول روز چربی و عرق و آلودگی و غبار روی سطح پوست شما می‌نشیند و نیاز به پاک شدن دارد. پاک کننده‌های صورت انواع مختلف دارند و شما باید بر اساس نوع و جنس پوست خود یکی را انتخاب کرده و حداقل هر شب استفاده کنید.

کرم مرطوب کننده صورت

سطح پوست بدن در مقابل آسیب‌های محیطی بی دفاع است و به راحتی رطوبت خود را از دست داده و خشک می‌شود. لازم است که شما هر روز از کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست خود استفاده کنید. استفاده از این کرم‌ها پس از شستشوی پوست بسیار ضروری است چون کرم مرطوب کننده با به دام انداختن رطوبت در سطح پوست باعث نرمی و لطافت آن می‌شوند. کرم‌های مرطوب کننده صورت معمولا خاصیت چرب کننده ندارند تا باعث آکنه و التهاب پوستی نشوند.

کرم مرطوب کننده دست

پوست دست نیز مانند هر بخش دیگری نیاز به مرطوب کردن دارد. چون دست‌ها همیشه در معرض عوامل محیطی مختلفی هستند و بیش از قسمت‌های دیگر بدن، شسته می‌شوند نیاز بیشتری هم به تغذیه و مرطوب شدن دارند. کرم مرطوب کننده دست معمولا غنی و مغذی و حاوی چربی‌های مفیدی است که باعث حفظ رطوبت و زیبایی دست می‌شود.

کرم مرطوب کننده بدن

علاوه بر صورت و دست، بقیه پوست بدن شما نیز به کرم مرطوب کننده نیاز دارد. البته واضح است که این نیاز نسبت به نیاز پوست صورت و دست کمتر است. لازم است که شما پس از هر بار استحمام و شستشوی بدن از یک کرم مرطوب کننده مناسب برای مرطوب کردن همه قسمت‌های پوست بدن خود استفاده کنید تا دچار چروک و آسیب نشوند.

دنبال کردن

رژگونه یکی از مهم‌ترین محصولات آرایشی

خانم‌هایی که اهل آرایش کامل هستند به خوبی رژگونه را می‌شناسند. این ماده رنگی زیبا با رنگ دادن به گونه‌ها باعث شادب دیده شدن چهره شما می‌شود. به خصوص برای کسانی که از کرم پودر با پوشش متوسط و زیاد استفاده کرده‌اند، یک وسیله آرایشی ضروری به شمار می‌رود.

نرم کننده مو

موها برای نظافت و سلامتی نیاز به شسته شدن دارند. همه از این نکته آگاه هستیم و می‌دانیم که باید برای شستن مو از بهترین و مناسب‌ترین شامپو استفاده کنیم. بیشتر افراد از اهمیت و ضرورت نرم کننده‌ها آگاه نیستند، نمی‌دانند که نرم کننده مو می‌تواند رطوبت از دست رفته بر اثر شامپو زدن را به آن بازگرداند. این نکته به خصوص برای کسانی که موهای بلند دارند بسیار حیاتی است و از ایجاد موخوره جلوگیری می‌کند.

خط چشم یکی از محبوب‌ترین محصولات آرایشی

کمتر کسی را می‌توان یافت که اهل آرایش باشد و به خط چشم کشیدن علاقه‌ای نداشته باشد. خط چشم تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی چشم‌ها و زیبایی کل چهره دارد و باعث ایجاد حالتی دراماتیک در چهره می‌شود. البته خط چشم انواع مختلف دارد اما به کار بردن نوع مدادی و ژلی آن ساده‌تر است.

اسپری مو

هر کسی بسته به جنس موهای خود به نوع خاصی از اسپری مو نیاز دارد مثلا اگر موهای شما به راحتی حالت نمی‌گیرد و حالت آن تثبیت نمی‌شود بهتر است از اسپری‌های حالت دهنده استفاده کنید. اما اگر موهای شما فاقد بافت است بهتر است از اسپری‌هایی که باعث ایجاد بافت می‌شوند کمک بگیرید.

کانسیلر

کمتر کسی را می‌توان یافت که پوست یکدست و بی‌نقصی داشته باشد و همیشه تیرگی زیر چشم، یک جای جوش یا لک و چیزی شبیه به این می‌تواند زیبایی چهره را بر هم بزند. در این شرایط یک کانسیلر مناسب می‌تواند مشکل شما را حل کرده و پوست را یکدست نشان دهد. البته هر مشکلی کانسیلر خاص خود را می‌طلبد مثل برای تیرگی زیر چشم بهتر است از کانسیلر مایع و برای جای جوش و … از کانسیلر مدادی استفاده شود.

سایه چشم در رنگ‌های مختلف

سایه چشم یک ابزار آرایشی برای افزایش جذابیت و عمق و حالت دادن به چشم‌ها است.این محصولات آرایشی انواع مختلفی دارند و شما حداقل به دو نوع از آن‌ها نیاز دارید. یک نوع سایه با رنگ‌های ملایم و نزدیک به رنگ پوست مثل صورتی، نخودی و … و یک نوع سایه با رنگ‌های خاص و فانتزی و جذاب مثل آبی و بنفش و …

موچین

داشتن ابروهای تمیز و آرایش شده نقش مهمی در زیبایی چشم‌ها و کل چهره دارد. مهم‌ترین گام برای داشتن چنین ابروهایی، برداشتن موهای اضافی آن با کمک یک موچین است. اگر همیشه آرایشگر این کار را برای شما انجام می‌دهد، باز هم به یک موچین نیاز دارید چون دسترسی به آرایشگر همیشه میسر نیست و این موهای مزاحم ممکن است در نقاط دیگر صورت نیز رشد کنند.

شامپوی خشک

حتما می‌دانید که شستن بیش از حد موها باعث خشکی و آسیب به آن‌ها می‌شود. حتی ممکن است چربی کف سر را نیز افزایش دهد. نباید بیش از سه بار در هفته موهای خود را شامپو بزنید و به جای این کار توصیه می‌شود یک شامپوی خشک تهیه کنید. با استفاده کردن از شامپوی خشک چربی اضافی موهای خود را خنثی کنید.

ضدآفتاب

اشعه‌های مضر خورشید یکی از عوامل اصلی پیری پوست و ایجاد سرطان پوست هستند. شما مجبورید در هر شرایطی از پوست خود در مقابل این اشعه‌ها حفاظت کنید. استفاده از ضدآفتاب یکی از کارهای ضروری برای محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است. یک ضدآفتاب با قدرت حفاظت مناسب تهیه کرده و همیشه از آن استفاده کنند.

شامپوی خشک

حتما می‌دانید که شستن بیش از حد موها باعث خشکی و آسیب به آن‌ها می‌شود. حتی ممکن است چربی کف سر را نیز افزایش دهد. نباید بیش از سه بار در هفته موهای خود را شامپو بزنید و به جای این کار توصیه می‌شود یک شامپوی خشک تهیه کنید. با استفاده کردن از شامپوی خشک چربی اضافی موهای خود را خنثی کنید.

لاک ناخن

خیلی‌ها ممکن است به لاک زدن علاقه‌ای نداشته باشند و ضرورتی برای اضافه کردن آن به برنامه روتین آرایشی خود نبینند. تاثیر یک لاک ناخن با رنگ مناسب بر زیبایی دست و ناخن‌های شما قابل انکار نیست.  اگر اهل لاک زدن هم نیستید حداقل از برق ناخن یا لاک با رنگ مشابه ناخن‌ها استفاده کنید.

ضدآفتاب

اشعه‌های مضر خورشید یکی از عوامل اصلی پیری پوست و ایجاد سرطان پوست هستند. شما مجبورید در هر شرایطی از پوست خود در مقابل این اشعه‌ها حفاظت کنید. استفاده از ضدآفتاب یکی از کارهای ضروری برای محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است. یک ضدآفتاب با قدرت حفاظت مناسب تهیه کرده و همیشه از آن استفاده کنند.

دئودورانت

تعریق بدن یکی از مشکلات شایعی است که فقط محدود به فصل تابستان نیست. بسیاری از افراد در همه فصول دچار تعریق می‌شوند. عرق می‌تواندباعث بدبو شدن بدن، لک شدن لباس و مشکلات دیگری شود. دئودورانت‌ها تعرق بدن را کاهش داده و از بدبو شدن آن پیشگیری کنند. یک دئودورانت مناسب چیزی است که هر کسی به آن نیاز دارد.

ریمل یکی از موثرترین محصولات آرایشی

زیبایی چشم‌ها منوط به داشتن مژه‌های بلند، سیاه و حالت‌دار است که همه از این نعمت بهره مند نیستند. خیلی از خانم‌ها مژه‌های کوتاه، صاف یا کمرنگ دارند. در این شرایط یک ریمل مناسب همان چیزی است که به آن نیاز دارید. با استفاده از آن می‌توانید چشمانی زیبا، درماماتیک و جذاب داشته باشید.

رژ لب یکی از جذاب‌ترین محصولات آرایشی

جایگاه رژ لب در آرایش به حدی مهم است که می‌تواند نقش یک آرایش کامل را در چهره ایفا کند. واضح است که همه خانم‌ها به تعدادی رژ لب در مجموعه محصولات آرایشی خود نیاز دارند. باید رنگ این رژها را بر اساس رنگ پوست و موقعیت‌هایی که برای آن آرایش می‌کنند انتخاب کنند.

 

کانال تلگرام محصولات ارایشی صورتک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *