پیج تخصصی پوست ویتامین پوست vitaminepoost

دنبال کردن

آبرسانی به پوست را فراموش نکنید

سلول‌های پوست برای سالم بودن نیاز به آبرسانی دارند. به اندازه کافی و مخصوصا در حین ورزش و هوای گرم، آب بنوشید. باید روزانه ۲ لیتر (حدود ۸ لیوان) آب بنوشید. در زمستان اگر از بخاری استفاده می‌کنید، اگر در آب و هوای خشک زندگی می‌کنید و یا در ارتفاعات زندگی می‌کنید، از یک دستگاه بخور سرد برای برگرداندن رطوبت به محیط و سالم نگاه داشتن پوست استفاده کنید. مرطوب کننده‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند فوق العاده عالی عمل می‌کنند.

سرم‌های پوستی

بعد از شستن صورت، استفاده از سرم می‌تواند بسیار مفید باشد. بهتر است از سرم‌هایی استفاده کنید که حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین C. است. همچنین می‌توانید از سرم‌هایی استفاده کنید که حاوی فاکتور‌های رشد یا مشتقات سلولی هستند و می‌توانند ساخت کلاژن و الاستین را تحریک کنند. در نهایت بر روی پوست خود از ضد آفتاب‌های مناسب استفاده کنید.

رتینوئید را بشناسید

اگر می‌خواهید پوست خوبی داشته باشید می‌توانید از رتینوئید موضعی بر روی پوست خود استفاده کنید. این مواد هم خانواده ویتامین A. هستند و می‌توانند فرآیند تولید کلاژن را تحریک کنند و پوست شما را محکم‌تر و شاداب‌تر نگه دارند. در این صورت پوست شما چین و چروک کمتری خواهد داشت. اگر از این مواد به مدت چند هفته استفاده کنید، مطمئن باشید تاثیر بسیار قابل توجهی بر روی پوست خود می‌بینید.

امگا ۳ فراموش نشود

اگر شما کپسول امگا-۳ و یا ماهی سالمون را هفته‌ای یک بار مصرف کنید، تغییرات پوستی را به خوبی حس می‌کنید. اسید چرب امگا-۳ به کاهش التهاب در بدن و بازگرداندن رطوبت به پوست کمک می‌کند. علاوه بر این، امگا-۳ در ترمیم سلول‌ها و دفاع در برابر آسیب‌های سلولی کمک می‌کند.

مصرف آنتی‌اکسیدان
آنتی‌اکسیدان‌ها علاوه بر تعدیل اثر زیان‌بار تنش‌های روحی بر پوست، در رفع اثر مخرب رادیکال‌های آزاد که باعث پیری پوست می‌شوند نیز مؤثرند. در واقع رادیکال آزاد و سلول آسیب‌دیده‌ی پوست، دو روی یک سکه‌اند. واژه‌ی آزاد در عبارت «رادیکال آزاد» به این معناست که این مواد یک الکترون از دست داده‌اند و برای جبران آن خود را به سلول‌های سالم که هرکدام دو الکترون دارند رسانده و با دزدیدن یک الکترون از سلول، به ساختار آن آسیب می‌زنند. این پروسه باعث تولید آنزیمی می‌شود که کلاژن را می‌شکند. اما در این میان مصرف آنتی‌اکسیدان، سبب خنثی شدن رادیکال‌های آزاد شده و دیگر هیچ‌یک از این اتفاقات ناگوار در بدن ما اتفاق نمی‌افتد. انواع توت، مرکبات، مارچوبه، چای سبز، اسفناج و برخی دیگر از سبزیجات برگ سبز، حاوی آنتی‌اکسیدان هستند. امروزه در برخی محصولات مراقبت پوست نیز آنتی‌اکسیدان وجود دارد که استفاده از آنها نیز می‌تواند مؤثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *