کتاب روش های معاملاتی پول ساز در کسب و کار – اصول اولیه موفقیت در کسب و کار

 

موفقیت در کسب و کار : در این مطلب زندگی و اصول معاملاتی فرد موفقی را به شما عزیزان معرفی میکنم که با پشتکار و توانایی های فردی خود از تعمیر کاری موتور به یکی از بهترین معامله گرها در زمینه کسب و کار خود تبدیل شده و با دستان خود تیمی حرفه ای در زمینه معاملات و ساخت و ساز را بنا نهاده است. در این مطلب بخش هایی از کتاب را در خدمت شما عزیزان قرار می دهم.

هدف از نوشتن این کتاب شناخت افراد موفق و ثروتمند اطرافمان است، اینکه آنها چه ویژگی هایی دارند و چه کاری انجام می دهند که روز به روز به موفقیت در کسب و کار خود می رسند و ثروتمندتر می شوند. اگر بخواهیم در مورد آنها مطالعه کنیم و کار آنها را انجام دهیم باید کتاب های زیادی را مطالعه و تمرینات زیادی را روی خودمان انجام دهیم تا به قدرت آنها دست یابیم. این کتاب حاصل گفت و گو با آقای رحمانی یکی جوانهای موفق شهرمان است که با توانایی های خود توانسته پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.

ایشان از همان دوران سخت کودکی و نداری باور داشتند که ثروت فراوانی دست یافتنی است و به مرور زمان با پشتکار، قدرت فکر، پس انداز، تخیل، ایمان و اراده به آن دست یافتند. دوستان می خواهم بگویم افراد ثروتمند و موفق، ثروتمند به دنیا نیامده اند. آنها نیز طعم تلخ نداری و فقر را کشیده اند. اما خواسته اند که تغییر کنند، خواسته اند که ثروتمند شوند و به دنبال آن رفته اند.

فقیر بودن یا ثروتمند شدن انسان ها از باور آنها سرچشمه می گیرد. ثروتمندان باور دارند که ثروتمندند و هر چقدر که در ذهنشان بگنجد به همان اندازه به دست می آورند و دقیقا برعکس؛ افراد فقیر باور دارند که فقیرند و به همان میزان به دست می آورند که در ذهنشان می گنجد. پس ثروتمند بودن یا فقیر بودن یک امر کاملا ذهنی است و به باورهای ما برمی گردد.

این کتاب شامل دو بخش است: بخش اول در مورد رفتار و ویژگی هایی است که تمام افراد ثروتمند در باورشان دارند و اگر بتوانیم این ویژگی ها را در خودمان ایجاد کنیم خیلی زود زندگی مان تغییر می کند. بخش دوم شامل مطالب بسیار مفید در مورد موفقیت در کسب و کار از جمله شیوه معاملات، پس انداز، ملک و .. هست که از کتاب هایی بسیار عالی و مفید گردآوری شده است. امیدوارم نهایت استفاده را از این کتاب ببرید.

 

موفقیت در کسب و کار روزانه - کتاب اصول موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار روزانه – کتاب اصول موفقیت در کسب و کار

بخش هایی از کتاب موفقیت در کسب و کار از زبان تعمیر کار موتور میلیاردر املاک:

یکی از پرسودترین سرمایه گذاری ها ساخت و ساز و معاملات ملک و مسکن میباشد. سرمایه گذاری ای پرسود و کم ریسک. ولی برای موفقیت در کسب و کار ساخت و ساز و معاملات مسکن و املاک باید در کنار آن شغلی داشته باشید و درآمدی که بتوان پس انداز کرد و خرج زندگی را داد تا مجبور نباشی ملکی را که خریده اید برای سود جزئی بفروشید.

ملک مانند یک شیر خوابیده است، ناگهان می بینی که بیدار شده و غرش می کند. تجربه ای که از این کاردارم و به شما دوستان پیشنهاد می کنم این است: تا می توانید پس انداز کنید و هر وقت قدرت خرید ملکی را داشتید آن را بخرید و کنار بگذارید. تا جایی که می توانید ملک را نگهدارید. حتی اگر زیر بار قرض رفتید هیچ وقت به خاطر بدهی ملکتان را نفروشید بگذارید این شیر همان طور خفته بماند. نگران این نباشید رکود بازار املاک ملکتان را بی ارزش کند.

موفقیت در کسب و کار ملک: یک شیر همیشه شیر می ماند

شاید هیچ زمینه ای پرسودتر از املاک و ساخت و ساز برای سرمایه گذاری و ثروتمند شدن نباشد. آمار نشان می دهد که ۹۰ درصد سرمایه ها در هر کشوری از املاک ناشی می شود. بسیاری معتقدند سرمایه گذاری در املاک مطمئن ترین منبع استقلال مالی برای اشخاص متوسط است. هر یک از این نظریات تا حدی درست و تا حدی غلط است.

زمینه املاک و مستغلات یکی از زمینه های فعال و رقابتی در بسیاری از کشورها است. املاک و مستغلات پایه کسب درآمد آن در آینده است و یکی از اصول مهم به حساب می آید که باید مورد توجه قرار گیرد، ارزش هر ملک با درآمدی ارزیابی می شود که آن ملک می تواند در هنگام ایجاد و استفاده به بهترین نحو ممکن از لحظه آغاز تا آینده کسب کند.

سه مرحله برای انجام یک معامله خوب و موفقیت در کسب و کار ملک و ساخت و ساز

مرحله اول:
به دقت تحقیق کنید، منطقه ای را که می خواهید خانه یا ملکی در آنجا بخرید انتخاب کنید، سپس به جستجو بپردازید تا خانه یا ملکی که قیمتش پایین تر از سایر خانه های اطراف است بیابید؛ زیرا این خانه به تعمیرات نیاز دارد. نگاه های املاک چنین خانه هایی را خانه های ویژه می نامند. این خانه برای شما می تواند رویایی باشد، چنین خانه هایی می توانند ارزش زیادی داشته باشند، برای خرید چنین خانه هایی حتی گرفتن وام نیز ارزش
دارد.
مرحله دوم:
پس از اینکه خانه ای را پیدا کردید که قیمت آن نسبت به خانه های اطراف پایین تر و دارای پتانسیل تعمیرات است، آن را به کمترین قیمت و به صورت نقد خریداری کنید. غالبا با فروشنده حاضر است با کمترین قیمت چنین خانه ای را به شما بفروشد. به ویژه اگر بخواهد از آنجا نقل مکان کند. اکنون شما خانه ای دارید که می توانید بعدازظهرها و اواخر هفته برای تعمیر به آنجا بروید و کارهای ضروری را انجام دهید. از راهنمایی های دیگران در مورد تغییر خانه استفاده کنید و به تدریج یاد بگیرید که چگونه خودتان این کار را انجام بدهید. پس از تعمیرات خانه و ایجاد تغییرات موردنظر می توانید یکی از این سه کار را انجام دهید:
– خانه را به قیمتی بیشتر از آنچه خریده اید بفروشید، می توانید از فروش آن سود ببرید و خانه دیگری برای تعمیر و فروش بخرید.
– خانه را با مبلغ خوب اجاره دهید (تا پیدا کردن خانه ای دیگر برای خرید و تعمیر) – اگر برای خرید خانه وام گرفته اید می توانید وام را با استفاده از اجاره ای که از مستأجر می گیرید بپردازید.

مرحله سوم:
این فرآیند را تکرار کنید.
روش خود را بیابید و به بهترین نحو اجرا کنید، این فرایند را با خانه ای شاید بزرگتر از اولی و سرمایه گذاری تازه تکرار کنید. به موازات افزایش دارایی، جریان نقدینگی می تواند این فرآیند را در مقیاسی وسیع تر تا سه یا چهار برابر و خرید کاشانه تکرار کنید، شیوه کار روی خانه های کوچک با کاشانه کاملا مشابه است، فقط هر بار اندازه و تعداد واحدهای اجاره ای بزرگ تر می شود. بسیاری از کسانی که در زمینه ی املاک فعالیت می کنند، کارشان را با خرید خانه های کوچک و کار روی آن آغاز می کنند، شخصی خانه خود را می فروشد، خانه ای دیگر می خرد و وقتی را برای تعمیر آن اختصاص می دهد، این روش دارای دو مزیت است؛ نخست اینکه می توانید کارهای تعمیر خانه را انجام دهید و در عین حال کارتان را از دست ندهید و یا حتی برای تعمیر و بازسازی آن، از جریان نقدینگی شغل خود استفاده کنید. دوم اینکه می توانید با کمترین سرمایه مخاطره و افزایش آگاهی و تجربه کار را شروع کنید. لازم است به خاطر داشته باشید که خرید و تعمیر خانه ها، فقط یکی از شیوه های شروع تجارت است. اگر به تدریج شروع کنید احتمال موفقیت شما بیشتر است و اگر اشتباهی مرتکب شوید، فاصله شما با سقوط بسیار اندک است.

 

موفقیت در کسب و کار روزانه - کتاب اصول موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار روزانه – کتاب اصول موفقیت در کسب و کار

قانون صد به برای موفقیت در کسب و کار ساخت و ساز و معاملات املاک

کسانی که دیگران را در زمینه ی ساخت و ساز و خرید خانه با کمترین پرداخت آموزش می دهند، از قانونی مرسوم به قانون صد به یک استفاده می کنند، معنای قانون این است که شما به عنوان یک سرمایه گذار مجرب در زمینه ی املاک، برای اینکه یک خانه را بیابد و با کمترین هزینه خریداری کنید، باید دست کم به سراغ صد خانه بروید، از میان این صد خانه می توانید به سه خانه پیشنهاد خرید بدهید و از میان این سه خانه هم می توانید یکی را انتخاب کرده و بخرید. اگر فرصت زیاد و سرمایه کم دارید، این قانون شیوهای جالب توجه برای شروع تجارت در زمینه ی املاک به حساب می آید.

برای موفقیت در کسب و کار ساخت و ساز و ثروتمند شدن زمینه آن را فراهم کنید

اگر می خواهید با ساخت و ساز ثروتمند شوید. باید اول زمینه آن را فراهم کنید. باید عادت، خصوصیات و ویژگی هایی را بیاموزید که شما را به طرف پول و ثروت و فراوانی می کشاند. تا این خصوصیات را نیاموزید تلاش شما بی ثمر است.
آقای رحمانی از همان دوران کودکی بسیاری از این ویژگی ها را داشت و به مرور که سنش بیشتر میشد عادت هایی بزرگ تر در خود پرورش می داد. در طول این مدت که با ایشان رفت و آمد داشتم تمام این خصوصیات را بدون اینکه حرفی از آنها بزند میدیدم و تحت تأثیر آن قرار می گرفتم. بعدا که گفت وگویی طولانی باهم داشتیم ایشان هم به این امر مهم اقرار کردند. ایشان بسیار کم از فن و روش های معاملات حرف میزد و همیشه می گفت: هرکسی قادر است کار کند یا معاملهای پرسود انجام دهد، اما تنها این ها برای کسب ثروت کافی نیستند و کسی را به جایی نمی رسانند. آنچه لازم است تغییری است که باید در درون ایجاد کرد.

 

از موفقیت در کسب و کار ساخت و ساز تا ثروتنمد شدن: به تغییر ایمان داشته باش

برای هر کاری خصوصا شروع به ساخت و ساز و ثروتمند شدن باید سخت تلاش کرد. ولی گاهی انسان شرایط دشوار و دردناک را تحمل نمی کند؟ پس چه کند؟ شما قبل از اینکه اقدامی ظاهری یا مصنوعی انجام دهید باید به این مسئله ایمان داشته باشید که زندگی شما احتیاج به تغییر و تحول دارد. برای خیلی ها سخت است و نمی توانند دست از زندگی گذشته بر دارند و نحوه تفکرشان را عوض کنند که این خود عاملی است بازدارنده، برخی هم چشمشان را می بندند و جلو می روند به این امید که معجزه ای رخ دهد و آنها بتوانند خود را از مهلکه نجات دهند.

ناتوان بودن در تصمیم گیری و ناامید شدن از اوضاع و شرایط و پذیرفتن این مسئله که هر کس خود گرداننده زندگی خویش و عامل رشد و تعالی خود است. تنها تو نویسنده داستان زندگی خودت هستی، می خواهی آن را چگونه بیافرینی؟ با افکار منفی و ناامید کننده گذشته با افکاری قوی و سرشار از زندگی که میخواهی خود را برای آن آماده کنی. پس آماده شو آماده برای تغییری بزرگ.

 

موفقیت در کسب و کار روزانه - کتاب اصول موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار روزانه – کتاب اصول موفقیت در کسب و کار

 

اگر به موفقیت در کسب و کار ساخت و ساز و ثروتنمد شدن علاقه دارید شروع کنید: شروع به کار جدید

رحمانی: ممکن است شما برای نخستین بار تصمیم گرفته باشید شغل و حرفه ای پیدا کنید. شاید قبلا یک انتخاب نامطلوب داشته اید و اینکه در پی آنید دوباره در جستجوی شغل مناسب بکوشید. بهتر است قبل از آنکه بخواهید کاری را آغاز کنید، با حرفه ها و شغل های گوناگون تا حدودی آشنا شوید، آنگاه از بین آنها حرفه ای را که متناسب با علاقه و تخصص خود می دانید انتخاب کنید.

به خودتان این فرصت را بدهید تا بدانید در دنیای پیرامون شما چه مشاغلی وجود دارد. اگر می خواهید مکانیک خودرو شوید در مورد انواع خودرو و سیستم موتور آن ها مطالعه کنید، آگهی های صفحات تجاری روزنامه ها را بخوانید، مطالعه این آگهی ها روش مناسب برای آشنایی با مشاغل گوناگون است. در این جستجوها اگر شغل مناسبی یافتید آن را یادداشت و بیشتر در مورد آن مطالعه کنید، نخست ببینید امکانات و شرایط لازم برای آن شغل را دارید؟

در انتخاب شغل شتاب زده نباشد بلکه با مطالعه و تأمل دست به انتخاب بزنید. در تلاش برای یافتن حرفه مناسب با خود سردرگم و مأیوس نشوید، هیچ کس به دنیا نیامده که کار و شغلی مناسب برای او وجود نداشته باشد. از نیازها و خواسته های درونی خود آگاهی داشته باشید، خواسته ها و نیازهایی که با علاقه، مهارت و شخصیت شما مناسب باشد تا در زندگی موفق باشید.

 مشخصات کتاب

  • روش های معاملاتی پول ساز در کسب و کار
  • شابک ۹۷۸-۹۶۴-۲۸۱۷-۶۷-۲
  • شماره کتابشناسی ملی ۴۲۴۹۴۷۶
  • مشخصات نشر تهران: فرهنگ بوستان
  • تالیف و تدوین: بهرام شریف زاده
  • هزینه خرید و ارسال پستی ۳۵۰۰۰ تومان

جهت خرید کتاب با شماره ی ۰۹۱۸۹۷۴۱۱۴۲ تماس حاصل بفرمایید.موفقیت در کسب و کار روزانه - کتاب اصول موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار روزانه – کتاب اصول موفقیت در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *